Jak zamontować rolety dachowe?
Pomieszczeniem najbardziej narażonym na wpływ temperatur i warunków atmosferycznych jest poddasze. Latem szybko się nagrzewa i tworzy się w nim zaduch, natomiast zimą równie szybko ucieka z niego ciepło. Dobrym rozwiązaniem, które pozwoli wyregulować temperatury w pomieszczeniu jest montaż rolet dachowych. Pełnią one nie tylko funkcje praktyczne, takie jak ochrona wnętrza przed promieniowaniem słonecznym, ale też mogą być ciekawym elementem aranżacji. Warto wiedzieć, jak powinien poprawnie przebiegać ich montaż.
Czym są rolety na okna dachowe?
Rolety na okna dachowe nie różnią się wiele od zwykłych rolet, jednak są przystosowane do montażu na powierzchni skośnej. Składają się z dwóch bocznych prowadnic między którym porusza się materiał. Dzięki temu może on ściśle przylegać do szyby i w pełni chronić pomieszczenie przed promieniowaniem słonecznym. Do tego konstrukcja jest stabilna i tkanina nie ulega fałdowaniu, nawet jeżeli okno jest uchylone. Rolety dachowe można regulować według własnych potrzeb, dostosowując tym samym dostęp światła słonecznego. Materiał zawsze jest naciągnięty, a jednocześnie nie ma ryzyka, że wypadnie on z prowadnic.
Jak przygotować się do montażu rolet dachowych?
Montaż rolet dachowych nie wymaga ingerencji w strukturę dachu. Wszystkie prace z nim związane można wykonać od wewnątrz. Jest to bezpieczne działanie, które można wykonać samodzielnie. Jeżeli nie ma się pewności, jak powinien przebiegać montaż, warto skorzystać z fachowej porady, np. w firmie ROGMAR w Białymstoku. Wiele modeli rolet zawiera instrukcję obrazkową, która ułatwia wykonanie zadania. Osoba, która będzie zakładać roletę dachową, powinna być wyposażona w śrubokręt lub wygodniejszą opcję, czyli klasyczną wkrętarkę.
Jak wykonać montaż rolety dachowej?
Pracę, należy zacząć od wyjęcia wszystkich elementów i sprawdzenia, czy są kompletne. Warto pamiętać- nie powinno się od razu rozwijać tkaniny. Na początek przymocowuje się kasetę rolety wyposażoną w specjalne uchwyty, poprzez przyciśnięcie do górnej ramy okna. Następnie montuje się uchwyty i szyny prowadnic. Kolejnym krokiem jest założenie sznurków i naciągnięcie ich i umieszczenie końcówek w uchwytach. Dopiero teraz zdejmuje się blokady tkaniny. Należy ją rozwinąć i sprawdzić, czy porusza się poprawnie w prowadnicach.
Najnowsze komentarze